02 вересня 2013

Картини з життєрадісними маками та волошками


Картина з маками:
           Матеріали: бавовняна тканина «Аida» #14, бавовняні нитки муліне DMC, дерев'яна рама. 
Використана техніка: хрестик косий.
Розмір вишивки 15,5х 17,5 см
Розмір з рамою і паспарту 25 х 27 см
Схема з польського журналу Kram z robótkami.
Львів 2012. Тетяна Смольська
 
          Картина з маками та волошками:
Матеріали: тканина «панама» українського виробництва, яка була популярною в 90-х роках ХХ ст., акрилові нитки, дерев'яна рама. 
Використана техніка: хрестик косий.
Розмір вишивки 14,5х 17,5 см
Розмір з рамою і паспарту 24 х 27 см
Схема з польського журналу Kram z robótkami.
Львів 2008. Тетяна Смольська



Картина "Ваза з маками"


 
           Матеріали: бавовняна тканина «Аida» #14, бавовняні нитки муліне DMC, дерев'яна рама. 
Використана техніка: хрестик косий.
Розмір вишивки 16х 20,5 см
Розмір з рамою і паспарту 26 х 30,5 см
Схема з польського журналу Kram z robótkami.
Калуш - 2012. Тетяна Смольська
 

29 серпня 2013

Листівки "Метелики"

Ніколи не думала, що колись робитиму листівки, та вишила декілька метеликів, а потім приклеїла їх на готові заготовки для листівок. Вийшло ось таке чудо:

15 серпня 2013

Тюльпани і котик

Ці ніжні тюльпани я вишила ще з 10 років назад. Вишивала нитками муліне фірми DMC. До цього нитками DMC майже не вишивала, тому ставилась до них, як до золота). А потім картинка надовго поселилася у шафі. Сьогодні ж у неї нове день народження!
 

У котика історія простіша: вишивала акриловими нитками у 2007 році. Жив котик також у шафі разом з тюльпанами. Рамка мені видається затемною. В магазині, де я її обирала, не було великого асортименту, тому довелося зупинитися на ній. Тішить одне: картинка ідеально пасуватиме до кімнати з світло-зеленими стінами і темними меблями. От так)

13 серпня 2013

Листівки

      Вирішила вишити листівки. З вишиванням, звісно, ніяких проблем не виникло, а от над тим, як же ту вишивку приклеїти до заготовки, прийшлось призадуматися. Та й заготовки потрібного розміру не було. Довелося нарешті відвідати "Світ паперу" у Львові (не такий вже той "Світ" великий, як видавалося:-)) і виготовити заготовку самій.
      Ось результат:

03 липня 2013

Великі прорізані квадрати

Великі прорізані квадрати на полотні вирізують в середині декоративних бордюрів, які вишиті гладдю. Прорізані ділянки заповнюють вишивкою.
Стібки гладдю у бордюрах можуть бути різної довжини, утворюючи різноманітні візерунки. В таких вишитих прямокутниках і квадратах нитки групують і обрізають, як і при роботі з квадратними блоками. Великі прорізані квадрати завжди мають в середині число ниток полотна, кратне 4.

- квадрат з прямим краєм - виконують однакові стібки гладдю, обрізають перші і останні 4 нитки полотна з кожного боку квадрата. Обвивають або вишивають проріджені нитки.

Декоративні шви у вишивці ХАРДАНГЕР

Шов гладдю


Швом гладдю вишивають геометричні узори. Нитки використовують такі ж, як і для вишивання квадратних блоків. Ось найбільш поширені мотиви:
 
- восьмикінечна зірка: спочатку визначають центр зірки і позначають умовно його на полотні. Починають вишивати з середини, відступивши від центру 2 нитки по діагоналі. Всі кінчики ниток ховають з вивороту під стібками.
 

 

01 липня 2013

Закладки

Вишивати різноманітні закладки мене надихнула Галина Білоусова. Тепер зайві маленькі клаптики полотна я не викидаю, як колись, а вишиваю на них закладки.

29 червня 2013

Перші кроки в техніці хардангер


Серветочка в стилі хардангер

      Моє знайомство з вишивкою хардангер продовжується. На одному подиху вишила не то серветочку, не то семплер. І вашій увазі представляю результат. Здається, трошки "нахімічила", наступна спроба буде кращою :-)

28 червня 2013

23 червня 2013

Дитяча вишиваночка

Нарешті завершила вишиванку для свого синочка Назарчика. Вишивала довго з перервами і роздумами і тепер сорочечка готова. Ось трошки сонячних фотографій:

 
Перед сорочечки:

 
А тут комір та низ рукава:
 

11 червня 2013

Кручені шви

    Спочатку напишу малесеньку передмову. Навчитись вишивати із книжок, на перший погляд, дуже просто. Але чим більше книжок читаєш, тим важчий процес навчання. Наприклад, один  і той же шов можна виконувати різними методами. Та важкість не в тому. А в тому, що в книжках, як виявилось, є механічні помилки. Якщо не в тексті, то в графічних зображеннях техніки виконання. Тільки тепер я почала розуміти, чому дехто каже, що по книжці важко навчитись вишивати :-). На щастя, ці помилки є не частими, і на нашому шляху немає нездоланних перешкод. Якщо я щось намудрувала, то прошу мене виправляти.
   Отже, гайда вперед!

  1. Кручений шов "позад голки"




Назви:
Кручений шов "позаголковий", кручений шов "позаігловий".
  
         Техніки виконання і кольорова гамма:
        На Гуцульщині цей шов виконують двома техніками. Спочатку однією технікою посередині  вишивають центр (це хрестик, або  ж кучерявий шов). А вже потім другою  технікою (це "позаголковий шов") навколо обводять центральну частину, відраховуючи відповідно нитки полотна. Стібки настеляють круговим способом (по колу) за годинниковою стрілкою або ж проти годинникової стрілки.
          Вишивають одним кольором (червоним або чорним) чи двома (синій з бордовим або червоний з зеленим).
          Кружечки розміщують в шаховому порядку (загальний вигляд - скісні двоколірні смужки), або ж прямою лінією, по діагоналі, трикутниками, ромбами тощо, вибудовуючи при цьому найрізноманітніші візерунки.
 
Поширення:
Шов характерний для "писаних" сорочок села Вербівець Косівського району Івано-Франківської області, рукави яких густо зашиті від уставки аж до манжета.
Також шов побутує в околиці міст Заліщики та Чортків, де у центрі кружельця вишивають півхрестик. Тут його поєднують зі швами "півхрестик", "плетінка", "цирка", "гладь".
 

          Від себе додам: хоча шов і носить назву "кручений шов "позад голки", але з фотографій буде видно, що хрестик обшивають не швом "позад голки", а "стебловим швом", і чому він в цьому випадку називається "позад голки" - це для мене загадка.... Хіба що з вивороту виходить шов "позадголку" :-)

11 квітня 2013

Вузликові шви


Французькі вузлики

Інші назви:
   "Французький шов".

   Французькі вузлики надають вишивці особливої рельєфності і виразності.
   Використовуються для виконання окремих елементів вишивки (квітки чи її серединки, виноградинки, грона винограду), або центральної частини різноманітних узорів. Вони можуть бути поодинокими, або в оточенні інших вузликів (наприклад, середина квітки).
Для більш органічного ефекту вузлики можна вишивати з хвостиками.

30 березня 2013

27 лютого 2013

Прості декоративні шви. Частина 1

  Види швів
         
         Шви поділяються на основні і додаткові.
        
         Основні в свою чергу діляться на декоративні і лічильні.
         В декоративних (вільних) швах стібки вишивають по намальованому контуру орнаменту. Ними вишивають рослинні орнаменти. Це двостороння гладь, полтавська гладь, художня гладь, рушникові шви. Також сюди належать прості декоративні шви: позадголку, попередголку, стебловий шов, ланцюжок (тамбурний шов), а також шов качалочки, яким виконують і геометричні та рослинно-геометричні орнаменти. 

          Лічильними називаються такі види швів, для виконання яких необхідно порахувати нитки полотна. Це пряма і коса гладь, занизування, набирування, низинка, хрестик, зерновий вивід, виколювання, вирізування, різноманітні види мережок та ін. Лічильними швами  виконують геометричні або рослинно-геометричні орнаменти.

          Різноманіття орнаментів досягається поєднанням декількох видів швів в одному узорі.
     
          Додаткові шви – це краєві шви (ними оформлюють краї серветок, рушників), з’єднувальні шви (змережування, яким можна з’єднати окремі деталі блузок, суконь, спідниць та ін.), зубцювання (шви, якими оформлюють краї манжетів, рукавів, комірців в виробах), пухлики.

21 лютого 2013

Мережка стовпчики, подвійні стовпчики



      Мережку стовпчики використовують при оздобленні одягу та різноманітних декоративних виробів.   Вона (як і гречка, вівсяночка, лучка, черв'ячок) найчастіше є обмежуючою лінією з обох боків  в орнаменті, додатковим елементом в складних мережках. Вишивають білими нитками на білому полотні, або нитками в тон до полотна, деколи червоними нитками, нитками на тон світлішими або темнішими від полотна.
      На основі стовпчика вишивають майже всі складні мережки.