▼
29 червня 2013
Серветочка в стилі хардангер
Моє знайомство з вишивкою хардангер продовжується. На одному подиху вишила не то серветочку, не то семплер. І вашій увазі представляю результат. Здається, трошки "нахімічила", наступна спроба буде кращою :-)
28 червня 2013
23 червня 2013
Дитяча вишиваночка
Нарешті завершила вишиванку для свого синочка Назарчика. Вишивала довго з перервами і роздумами і тепер сорочечка готова. Ось трошки сонячних фотографій:
Перед сорочечки:
А тут комір та низ рукава:
17 червня 2013
11 червня 2013
Кручені шви
Спочатку напишу малесеньку передмову. Навчитись вишивати із книжок, на перший погляд, дуже просто. Але чим більше книжок читаєш, тим важчий процес навчання. Наприклад, один і той же шов можна виконувати різними методами. Та важкість не в тому. А в тому, що в книжках, як виявилось, є механічні помилки. Якщо не в тексті, то в графічних зображеннях техніки виконання. Тільки тепер я почала розуміти, чому дехто каже, що по книжці важко навчитись вишивати :-). На щастя, ці помилки є не частими, і на нашому шляху немає нездоланних перешкод. Якщо я щось намудрувала, то прошу мене виправляти.
Отже, гайда вперед!
1. Кручений шов "позад голки"
Назви:
Кручений шов "позаголковий", кручений шов "позаігловий".
Техніки виконання і кольорова гамма:
На Гуцульщині цей шов виконують двома техніками. Спочатку однією технікою посередині вишивають центр (це хрестик, або ж кучерявий шов). А вже потім другою технікою (це "позаголковий шов") навколо обводять центральну частину, відраховуючи відповідно нитки полотна. Стібки настеляють круговим способом (по колу) за годинниковою стрілкою або ж проти годинникової стрілки.
Вишивають одним кольором (червоним або чорним) чи двома (синій з бордовим або червоний з зеленим).
Кружечки розміщують в шаховому порядку (загальний вигляд - скісні двоколірні смужки), або ж прямою лінією, по діагоналі, трикутниками, ромбами тощо, вибудовуючи при цьому найрізноманітніші візерунки.
Поширення:
Шов характерний для "писаних" сорочок села Вербівець Косівського району Івано-Франківської області, рукави яких густо зашиті від уставки аж до манжета.
Також шов побутує в околиці міст Заліщики та Чортків, де у центрі кружельця вишивають півхрестик. Тут його поєднують зі швами "півхрестик", "плетінка", "цирка", "гладь".
Від себе додам: хоча шов і носить назву "кручений шов "позад голки", але з фотографій буде видно, що хрестик обшивають не швом "позад голки", а "стебловим швом", і чому він в цьому випадку називається "позад голки" - це для мене загадка.... Хіба що з вивороту виходить шов "позадголку" :-)
08 червня 2013
Гольничка платтячко
Вчора натрапила на ось таку сторінку в інтернеті: http://masterclassy.ru/shite/shite-dlya-doma/901-igolnica-svoimi-rukami-plate-master-klass.html
Вирішила і собі спробувати пошити гольничку і ось що вийшло:
Вирішила і собі спробувати пошити гольничку і ось що вийшло: